Szpilki

Czerwone szpilki Vigo

VIGO czerwone szpilki na 11 cm obcasie

Czerwone szpilki Vigo zaprojektowaliśmy na cienkiej szpilce o wysokości 11 cm. Obcas jest obciągnięty skórą lakierowaną. Jest to klasyczna wysoka szpilka, dzięki czemu czółenka stają się delikatne a linia buta ma doskonałe proporcje. Tej wysokości obcasy wysmuklają nogi podkreślając kobiecość. Do każdej pary dołączamy zapasowe fleki.

Stylizacja cholewki

Cholewka wykonana z trzech rodzajów skór naturalnych. Główna część to wysokiej jakości czerwona skóra licowa, która na palcach i na pięcie łączy się ze złotą skórą w formie kilku milimetrowego paska a następnie z czarną skórą lakierowaną dopełniającą cholewkę. W rezultacie uzyskano piękne matowe czerwone czółenka na szpilce z lakierowanym noskiem i piętą. Lakierowane wykończenie nadaje elegancji tym czerwonym szpilkom, które w połączeniu z czerwoną skórą tworzą niesamowity zestaw kolorystyczny.

Zastosowane technologia wyprawiania skór, pozwoliły uzyskać różnorodne efekty wizualne. Czerwona skóra licowa charakteryzuje się brakiem połysku, jest satynowo matowa a ponadto ma doskonałe właściwości pozwalające na dopasowanie się skóry do kształtu stopy. Złota wstawka jest również ze skóry licowej, ale ta ma już połysk podkreślający strukturę skóry. Czarna skóra lakierowana jest najbardziej błyszcząca i ukrywa strukturę skóry, symulując całkowicie gładka powierzchnię.

Wykończenie wnętrza

Wnętrze szpilek zostało wykończone naturalną kozią skórą, zapewniając miłe doznania dla stopy i odpowiednią wentylację. Wkładka ma specjalny wykrój a pod nią została umieszczona specjalnie profilowana gąbka dla odpowiedniej amortyzacji stopy i wychody chodzenia. Zarówno pięta jak i nosek jest dodatkowo usztywniony, aby buty nie straciły szybko swojego idealnego kształtu i pewnie trzymały się stopy. Spód czółenek jest wykończony podeszwą syntetyczną, dzięki czemu jest on bardziej odporny na ścieranie niż w przypadku podeszwy skórzanej i mniej śliski.

Szpilki Vigo są wygodne jak na wysokość 11 cm, produkowane w rozmiarach 35 – 41 w tęgości G (standardowa). Szpilki te dobrze prezentują się do jeansów, letnich sukienek, spódniczek a także do różnych stylizacji biznesowych i wieczorowych Jeżeli szukasz modnych wysokich szpilek to ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pielęgnacja butów ze skóry licowej

O zabezpieczeniu butów należy pomyśleć zaraz po kupnie butów, jeszcze przed pierwszym założeniem. Zabezpieczenie fabryczne rzadko kiedy przygotowuje buty do warunków panujących na zewnątrz (nierówne chodniki, trudne warunki pogodowe).

Jeśli nasze buty wykonane są ze skóry licowej (gładkiej matowej lub lekko błyszczącej) nie stosujemy preparatów w sprayu. Zamiast tego powinniśmy używać preparatów które zapewnią odpowiednie odżywienie skóry. Stosujemy do tego kosmetyki oparte o naturalne woski, tłuszcze i oleje zwierzęce i roślinne. Zimą mamy do czynienia z butami zasolonymi lub popękanymi w miejscach, gdzie cholewka pracuje. Pęknięcia są do naprawienia, a sól trudna do usunięcia – dlatego w szczególności buty zimowe należy przede wszystkim odpowiednio zaimpregnować, aby do zasolenia i popękania skóry nie doszło. Dobrze zaimpregnowana skóra potrafi przez lata użytkowania zyskać wspaniałą patynę i szlachetny wygląd.

Jak zatem się do tego zabrać?
Nowe buty na początek czyścimy delikatnym płynem czyszczącym w celu usunięcia kurzu (może to być wilgotna miękka szmatka). Po 10 minutach używamy renowatora, w celu usunięcia starych kremów i wosków oraz dogłębnego odżywienia skóry. Następnie za pomocą specjalnego kremu do butów z tłuszczem lub pommadiera (w kolorze skóry lub bezbarwnego) dodatkowo odżywiamy skórę i odnawiamy jej kolor (w przypadku starych butów). Jeśli użyliśmy kremu z tłuszczem, powinniśmy po nałożeniu kremu pozostawić buty na czas zalecany przez producenta, aby umożliwić wchłonięcie preparatu przez skórę.

Po kilku minutach krem powinien się wchłonąć i możemy przystąpić do wyszczotkowania obuwia szczotką z końskiego włosia. Chodzi o usunięcie nadmiarowej ilości pasty i uzyskanie pięknego połysku charakterystycznego dla skór licowych. Tak zakonserwowane buty są w zasadzie gotowe do używania. W przypadku butów zimowych dodatkowo zalecamy użycie odżywczego i zabezpieczającego wosku. Wosk tworzy pierwszą barierę którą musi pokonać woda i sól.